La Fate Ignoranti (Cahil Periler)

7 Şubat 2018

Künye
– Ferzan Özpetek’in yönettiği 2001 yapımı İtalyan film
– Senaryo Ferzan Özpetek ve Gianni Romoli’ye ait
– Önemli rollerde Margaritha Buy, Stefano Accorsi , Gabriel Garko, Koray Candemir ve tabii
– Ferzan Özpetek’in vazgeçemediği oyuncusu Serra Yılmaz var
– Eşcinsellik üzerine yapılmış başarılı filmlerden birisi olarak kabul ediliyor
– Roma’daki Yabancı Basın Merkezi’nin 42. Globo d’Oro Film Festivali’nde en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini aldı
– Ayrıca, film vizyona girdiği dönemde gişe başarısıyla da çok konuşuldu

Konu
Antonia ve Massimo, Roma yakınlarında evlerinde sıradan bir hayat süren on beş yıldır evli bir çifttir. Massimo bir araba kazası sonucu beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeder. Onun ofisinden toplanarak eve getirilen eşyalar arasında bulunan bir tablo Antonia’ya kocasının hayattayken onu aldattığını düşündürür ve bunu araştırmaya başlar. Öğrendikleri hem onu çok şaşırtacak hem bir anda bambaşka bir hayata adım atmasına neden olacaktır.

Menü
Üzerindeki yemeklerden çok sofranın kendisi önemli. O yüzden menü değil, mutfak ve sofra sahnelerinin uyumlu coşkusu akılda kalıcı. Ama yine de o sofrada yer alan yemeklerden bazıları şöyle:
*Spagetti
*Fiyonk makarna salatası
*Köfte
*Yeşil salata
*Siyah buğdaylı köy ekmeği
*Şarap

 

 

Özet
Cahil Periler
Başlık
Cahil Periler
Açıklama
Antonia ve Massimo, Roma yakınlarında evlerinde sıradan bir hayat süren on beş yıldır evli bir çifttir. Massimo bir araba kazası sonucu beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeder. Onun ofisinden toplanarak eve getirilen eşyalar arasında bulunan bir tablo Antonia'ya kocasının hayattayken onu aldattığını düşündürür ve bunu araştırmaya başlar. Öğrendikleri hem onu çok şaşırtacak hem bir anda bambaşka bir hayata adım atmasına neden olacaktır.
Yazar
Yayıncı
Gidivermek
Yayıncı Logo
Yukarı